Життя в країні дитинства

Ми в Facebook    https://www.facebook.com/groups/488470583070026

Ми в YouTube     https://www.youtube.com/@user-jp9qi4cp3s

Возможно, это изображение 7 человек и текст

Онлайн-медіаресурс, присвячений освіті та вихованню дітей в Україні  https://osvitoria.media/.

Платформа розвитку дошкільнят “НУМО” Навички для дошкільнят   https://numo.mon.gov.ua/.

Перелік матеріалів для дошкілля «Сучасне дошкілля під крилами захисту

ЗАПРОШУЄМО В КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

(ЯСЛА-САДОК) №69" Дніпровської міської ради

Навесні садочок потопає у цвіті вишень та ароматів бузку, а восени - в золотавому вбранні кленів. Сюди залюбки ходить 110 дітей. В дошкільному закладі функціонує 6груп - 2групи раннього віку та 4 групи для дітей дошкільного віку. Працює колектив досвідчених педагогів, однодумців.

Враховуючи досягнення і перспективи розвитку, проблеми дошкільного закладу педагогічний колектив визначає такі завдання:

1. продовжувати роботу щодо формування здоровʹязберігаючої компетентності дітей через формування доступних знань і уявлень про здоровий спосіб життя.

2. Розвивати творчі здібності дошкільників через впровадження ТРВЗ технології, через співтворчість дитини  і вихователя.

3. Розпочати поглиблену роботу щодо формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку.

4. Вивчення методичних рекомендацій щодо роботи згідно "Базового компонента" ( у новій редакції).

Базовий компонент дошкільної освіти- це державний стандарт , що визначає вимоги до обов'язкових компетентностей та результатів освіти дошкільного віку , а також умови, за яких вони можуть бути досягнені відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.

Стандарт , орієнтований на збагачення виховних традицій українського суспільства сучасними досягненнями та прогресивними світовими тенденціями у сфері освіти.Ключові компетентності під час здобуття дошкільної освіти формуються за різними освітніми напрямами, сспрямованими на розвиток особистості дитини.Освітні напрями визначають зміст роботи ЗДО через організацію пегагогів базових видів діяльності, які збагачують досвід дитини та реалізуються як особистісне надбання дитини за підтримки батьків в умовах родинного виховання.

Дошкільна освітиа та особистнісне надбання відображає систему взаємопов'язаних компонентів фізичного, психічного, соціального, духовного розвитку особистості дитини: емоційно - ціннісного ставлення; сформованості знань; здатності та навичок до активного  творчого досвіду.

Впродовж усього дня організовуються різні види ігор, з урахуванням віку дітей, їхніх ігрових інтересів. Вихователі проводять з дітьми дні поезії, влаштовуючи зустріч з дитячим поетом-пісенником Ковалевським С.М., проводять лялькові театри, драматизацію казок. У світі музичної гармонії веде дошкільнят музичний керівник.З великим задоволенням діти виконують цікаві творчі завдання, в подальшому запланована зустріч з народними умільцями з Петриківського розпису, які прославили наш край на весь світ.

Значну роль у творчому вихованні дошкільнят відводиться образотворчій  діяльності. Вихованці малюють не лише пензлями та олівцями, а також власними пальчиками, долоньками, кулачками, використовують для створення картин губки, вату, жмаканій папір, фарбують природними барвниками з саду та городу (буряком, морквою, соком різних ягід та фруктів). Коли чарівні перетворення з овочей, фруктів, ягід, злаків, листя та квітів зʹявляються на малюнках та в поробках дітей - влаштовуються виставки - покази, вернісажі, фотовиставки. Запрошуємо гостей, батьків, демонструючи дитячі здібності та заохочуючи  до співпраці.

У своїй роботі ми часто згадуємо В. Сухомлинського: "Витоки здібностей та обдарувань дітей - на кінчиках їхніх пальців. Від пальців, образно кажучи, йдуть тоненькі струмочки, які живлять джерело творчої думки."

Для успішної компетентності що спрямовані у дитини в різних видах діяльності за освітніми напрямами:  "Особистість дитини",  " Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі", "Дитина в природному довкіллі", " Гра дитини", " Дитина в соціумі", " Мовлення дитини", " Дитина у світі мистецтва",  елементи методик ТРВЗ, М. Монтессорі, "Біжу", використовуються в роботі ідеї національноговиховання С.Русової.

Зростанню активності педагогів сприяли інтенсивні методики навчання  - психологічні тренінги, комунікативні ігри, бліц-ігри.

Перебудова системи освіти, нова програма  вимагає змін  у організації та змісті  педагогічного процесу.  Постійно проводиться робота по створенню розвивального середовища. Завдяки співпраці з батьками, дитячий садок став більш сучасним, оформлення ігрових кімнат відповідає віку та нахилам дітей. Ігрові меблі стали більш різноманітними, зручними та сучасними. Найулюбленіше місце дітей у закладі – це музична зала, де можна потанцювати і подивитись яскраву виставу.

Розуміючи потребу часу,  педагогічний колектив працює в постійному творчому пошуку, і чекає нових вихованців.