КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ( ЯСЛА-САДОК) №69 ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Звіт перед батьківською громадськістю

 

 Звіт в.о завідувача КЗО «ДНЗ №69» ДМР Святець Ірини Леонідівни перед батьками та громадськістю
за 2019– 2020 навчальний рік

   

 Звіт в.о.завідувача

Святець Ірини Леонідівни

Комунального закладу освіти

«Дошкільний навчальний  закладу (ясла-садок) № 69»

Дніпровської міської ради

 перед  педагогічним колективом та громадськістю

за  проведену роботу у 2019– 2020  навчальний. рік.

 

   Головна мета дошкільного закладу – створення умов для виховання  зрілої особистість, в якої сформовані дитячий світогляд, прагнення домогтися успіху, впевненість в собі, почуття власної гідності, емоційна сприйнятливість та вольові риси характеру. Виростити здорову, творчу, інтелектуально розвинену дитину, надати знання  про природу, людину, суспільство  

Комунальний заклад освіти, дошкільний навчальний заклад № 69 «Волошка» знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул..Калинова, буд. 112 – заклад освіти і виховання дітей віком від  2 до 6 років, який задовольняє потреби дітей у догляді, вихованні і зміцненні їхнього здоров’я. Діяльність закладу здійснюється відповідно до Статуту та колективного договору і  направлена на виконання  основних завдань дошкільної освіти, а саме: збереження  та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини, виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля.

 Дошкільний заклад розрахований на 90 місць, станом на 31 травня 2020р. в  дошкільному закладі перебувало 129 дітей  

Режим роботи – 10год.30 хв. , з 7.00. до 17.30 . (чергова група до 19.00.). У 2019 -2020 році укомплектовано 6 вікових груп: 2 групи для дітей раннього віку, 1 група молодшого дошкільного віку, 1група середнього дошкільного віку

 2 група старшого дошкільного віку.  Контингент батьків соціально благополучний, переважають діти із сімей робітників, підприємців, службовців, не працюючих.

 Облаштування та утримання будівель, приміщень дошкільного навчального  закладу здійснюється відповідно до санітарно-гігієничних вимог, визначених законами України «Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення», «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Санітарними правилами із устрою та утримання дитячих дошкільних закладів № 3231-85, Державними будівельними нормами України (ДБН В. 2.2.- 4-97), іншими нормативними документами.

Територія закладу і розташовані на ній приміщення відповідають санітарним нормам,  загальна площа території 1117 кв.м.   

Територія закладу огорожена, доцільно розпланована та достатньо озеленена.   

 Озеленення    постійно    оновлюється, висаджуються   кущі та дерева.  Кожна вікова    група   має  окремий  майданчик із зеленими насадженнями, обладнанням (лави, столики, пісочниці, альтанки). 

    Обладнання майданчиків відповідає віку дітей та надійно закріплене з урахуванням техніки безпеки. Споруди та обладнання майданчиків вчасно фарбуються, завозиться пісок . Ігрові ящики з піском закриті. Вихователі груп, двірник, завгосп дбають про безпеку дітей: обстежують територію, місця для прогулянок дітей на виявлення небезпечних речей, грибів, отруйних рослин. комах  Робочі місця протягом року відповідали санітарно-гігієнічним нормам, вимогам техніки безпеки, охорони праці.

У закладі створені умови для безпечного проведення навчально-виховного процесу та праці співробітників. У наявності вся нормативна база з охорони праці, цивільного захисту та пожежної безпеки.

    Комунікації та системи водопостачання, теплопостачання, вентиляції, каналізації в задовільному стані. Холодне водопостачання та теплопостачання централізовані. Проведено ревізію опалювальної системи з метою забезпечення безперебійного функціонування. Заклад оснащено гарячим водопостачанням: кожна група, харчоблок мають водонагрівачі.

   Свою діяльність заклад здійснює згідно річного плану, який складається на навчальний рік та оздоровчий період, схвалюється педагогічною радою.

Кадрами дошкільний заклад укомплектовано   згідно штатного розпису.

  Педагогічні кадри:  завідувач, вихователь-методист, практичний психолог, музикальний керівник, 9 вихователів, керівник гуртка. Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий: вища категорія – 2 ос.,  звання старший вихователь -  1 ос.. вихователь-методист – 2 ос., 11 категорія -2 ос.       

В організації навчально-виховного процесу педагогічний колектив керується законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»,  «Про мови». «Про охорону дитинства», Положенням «Про дошкільний навчальний заклад». «Положенням про батьківський комітет (раду) дошкільного навчального закладу»  наказ МОН молоді та спорту №398 від 26.04 2011 р.

З березня місяця цього року ми почали жити   в умовах карантину, дотримуватися суворих протиепідемічних заходів, керуючись постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25 «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID -19)»,  листом Міністерства освіти і науки України від 23.04.2020 № 1/9-219 «Щодо організації діяльності закладів освіти під час карантину»,  від 22.05.2020.№ 1/9-269 «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти», матеріалів ЮНІСЕФ «Рекомендації щодо відновлення роботи закладів дошкільної освіти після  COVID -19, що спричинило деякі зміни в організації навчально-виховного процесу.

   Зміст  навчально-виховного  процесу планувалася і проводилася  відповідно до Інструктивно-методичних рекомендацій   Міністерства освіти і науки «Щодо організації  діяльності  закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019-2020 навчальному році»,   за вимогами нової редакції Базового компонента дошкільної освіти,  комплексної програми розвитку, навчання і виховання дітей «Дитина в дошкільні роки» , програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», розділи «Граючись зростаємо», «Чарівні фарби та талановиті пальчики». Окрім базової програми, в дошкільному закладі впроваджуються парціальні   програми, за якими реалізуються освітні завдання інваріантної частини навчального плану: «Англійська мова для дітей дошкільного віку» Т.М. Шкваріної, «Дитяча хореографія, автор А.С.Шевчук.

Планування контролю за станом освітнього процесу в дошкільному закладі було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану навчально-виховного процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям.  

Робота в дошкільному закладі проводилась згідно річного плану. Було заплановано  чотири засідання педагогічної ради проведено – 3, четверта проведена в  липні місяці з урахуванням вимог карантину.   Розглядалися питання:  «Підсумки оздоровчого періоду і завдання колективу на 2019-2020 навчальний рік», «Формуємо зв’язне українське мовлення, використовуючи різні види діяльності» , «Трудове виховання дошкільників як основа формування особистості», «Компетентний дошкільник на порозі НУШ»

 Однією з форм, що сприяють ефективному росту фахової майстерності участь педагогів в різних формах методичної роботи .

        Під час проведення семінару - практикуму: « Розвиток дошкільника засобами мистецтва» розглянуті питання: «Творчий розвиток дошкільника з використанням інноваційних технологій (методика Л.Шульги); «Твори живопису як засіб зв’язного мовлення дітей дошкільного»; «Застосування під час роботи з дітьми нетрадиційних технік малювання» Педагоги розширили уявлення про роль художньої літератури у всебічному розвитку і гармонійному вихованні дітей. сформувалося ціннісне ставлення до художньої літератури . Під час проведення проблемного семінару обговорювалися питання:  Організація роботи щодо збереження здоров’я дітей та створення сприятливого освітнього середовища; Умови досягнення результативності та зміст фізкультурно-0оздоровчої роботи.  

   Традиційним стало проведення педагогічних годин. Саме вони дають можливість своєчасно вирішувати завдання, що виникають в процесі роботи. Протягом року в тематику педагогічних годин включались опрацювання нормативно-правових документів, огляд публікацій та науково-методичної літератури .Систематично  педагогам надавались консультації, проведено заняття школа педагогічної майстерності, 

    Протягом року в закладі проведено ряд тематичних тижнів: Тиждень знань з основ « Безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку» (вересень, травень) та дорожнього руху: «Коли вирушаєш в путь, завжди обережний будь» Метою проведення  цих тижнів є створення максимально безпечних умов перебування дітей в навколишньому середовищі, формування у дітей усвідомлення цінності свого життя та здоров`я, навчання способів регулювання власної поведінки в довкіллі серед людей та предметів . Також проведений тиждень  української мови та писемності.  

  Проведені святкові ранки, розваги: День знань, День іменинника,

« Барви золотої осені», «Свято народної пісні та гри », «В гостях у ялинки», «Віночок Різдвяних свят», « Мамочка мила, мама – моя»», «В гості до нас весна прийшла»,  «Прощай, садочок, наш веселий».

Проведенні конкурси для вихователів: Огляд-конкурс стану підготовки груп дошкільного навчального закладу до нового навчального року та  конкурс  на кращу новорічну поробку.

  В дошкільному закладі працювали гурток з англійської мови, який вела досвідчений педагог, вчитель англійської мови Стінська В.С. та  вокально-хореографічний гурток, який вела Коноваленко Т.В.

Головним пріоритетом у практиці роботи дошкільного закладу стала співпраця з родиною, активне залучення батьків до життя групи та дошкільного закладу. Щомісяця батьки запрошувались на батьківський всеобуч.

  Батьки не тільки одержали консультацію по даному питанню, але і переглядали фрагменти занять,   музичні розваги. Проведені батьківські збори: «Формування адекватного сприймання батьками власних дітей», «Умови успішного виховання в сім’ї: єдність вимог дорослих та дітей, атмосфера злагоди та довіри». Згідно річного плану проводилися групові батьківські збори. Батькам надавалися консультації з морально-етичного виховання, розвитку зв’язного мовлення, естетичного розвитку, з підтримки пізнавального процесу дитини.

 Аналіз рівня підготовленості дітей з усіх розділів програми «Дитина в дошкільні роки» вказує на те, що на кінець навчального року значно покращились показники компетентності дітей в порівнянні з результатами на початок року.

 Педагоги дошкільного закладу приклали багато зусиль для підготовки дітей до навчання у школі та виховання всебічно розвиненої особистості. В комплексі з іншими навчально-виховними моментами вихователями здійснювалось: екологічне, правове, народознавче, логіко-математичне виховання, особлива увага приділялася розвитку зв’язного діалогічного мовлення, розвитку креативності дітей

Згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному закладі здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні з питань охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітньо-виховного процесу. Забезпечено проведення первинного,  повторного, позапланового та цільового   інструктажів з техніки безпеки. Не допускаються до роботи люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

В дошкільному закладі створені всі умови для праці та проведення освітньо-виховної діяльності. Випадків травматизму серед працівників та дітей не було.

Достатня увага в організації роботи з охорони праці приділяється протипожежній безпеці. Розроблені плани евакуації дітей на випадок пожежі, призначені відповідальні особи, проведено тренувальне заняття, на якому закріплені дії  працівників під час виникнення пожежі.

Забезпечено соціальне страхування всіх працівників від нещасних випадків, професійних захворювань. Здійснюється виплата з фонду соціального страхування за період тимчасової непрацездатності працівника.

   Для створення   умов перебування дітей в дошкільному закладі матеріальна база  постійно покращується при   підтримці та участі батьків

 Адміністрація дошкільного навчального закладу дякує батьків за допомогу та підтримку  на покращення матеріально-технічної бази  дошкільного закладу. За       2019-2020 навчальний рік з допомогою   батьківської громади було придбано:

  Економ лампи – 1260 грн

  Гардіни в музичну залу – 3900 грн

 Матеріали для українського віночка ( оформлення муз зали) – 1100 грн

  Карнизи – 427 грн

Крани у підвал -  800 грн

Фарба    - 3191 грн

Фарба  для альтанок та обладнання – 1595 грн

Друкова продукція – 1242 грн

Стенди 4 шт. – 4200 грн

Новорічні прикраси –  600 грн

Світло в музичну залу – 1047 грн

Протипожежні знаки – 965 грн

Світильники для коридору – 716 грн

Папір А-4 – 715 грн 

Кріплення для вогнегасників – 1050 грн

Охорона ВЕТО – 5600 грн

Засоби деелектричні (килимок, чоботи та рукавиці)– 1224 грн

 Миючі засоби -  1 665 грн

Ремонт стелі у коридорі  - 5600 грн

Заміна труби в медичному кабінеті – 1400 грн

 Частково заміна труби  ЦО у підвалі – 3500 грн

Вимикачі – 330 грн

Праска – 470 грн

Канцтовари – 500 грн

Тримачі для туалетного паперу – 76 грн

Повірка манометрів – 400 грн

Крани у підвал  на ЦО  6 шт. – 1800 грн

Дезинфекційні засобо – 1140 грн 

Аналіз води – 740 грн

 Заправка катріджа – 540 грн

Випробування води до і після  фільтру -1319 грн

Інтернет – 1800 грн (за 12 місяців)

Фарба для принтера –365  грн

 

   Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організацію харчування з березня місяця забезпечую   ТОВ «Контракт «Продрезерв 5». Харчування якісне, нарікань з боку батьків немає.

Завідувач та медична сестра  контролюють санітарний стан приміщення харчоблоку та якість приготування страв. З пільгових категорій безкоштовно харчується 4 дитини: малозабезпечені – 1, діти інваліди -1, з сімей учасників бойових дій АТО – 2.  З багатодітних сімей -5 (оплата за харчування 50%)

Заходи, проведені протягом  навчального року   направлені на створення комфортних умов перебування дітей в дошкільному закладі, збереження їх здоров’я, підготовку до школи та майбутнього життя в соціумі.

 

 

                  В.о. завідувача КЗО ДНЗ № 69               І.Л.Святець