КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ( ЯСЛА-САДОК) №69 ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Звіт перед батьківською громадськістю

 

 

ЗВІТ

 директора

Комунального закладу дошкільної освіти

( ясла-садок ) № 69

Дніпровської  міської ради

Святець Ірини Леонідівни

перед педагогічним колективом,

батьками та громадськістю

за період  2020/2021 навчального року.

 

12.07.2021року

          Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», листа департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради  №7/6 від 31.05.2021р. та з метою інформування громадськості про діяльність дошкільного навчального закладу в 2020/2021 навчальному році.

  Завершився навчальний рік. Це рік коли ми  жили в умовах карантину, дотримувалися суворих протиепідемічних заходів, керуючись постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25 «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID -19)»,  листом Міністерства освіти і науки України від 23.04.2020 № 1/9-219 «Щодо організації діяльності закладів освіти під час карантину»,  від 22.05.2020 №1/9-269 «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти», матеріалів ЮНІСЕФ «Рекомендації щодо відновлення роботи закладів дошкільної освіти після  COVID -19.

     Заклад дошкільної освіти  у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, Положенням про дошкільний навчальний заклад України, іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом, колективним договором , Правила внутрішнього трудового договору.

      Знаходиться  КЗДО №69 ДМР за адресою: 49087, м.Дніпро, вул. Калинова, буд.112. Основний напрямок діяльності забезпечення реалізації права  кожної дитини на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розвитку.

 Режим роботи – 10 год.30 хв., з 07.  до 17.30 (чергова група до 19.00).

Станом на 31 травня в закладі освіти перебувало 113 дітей.

У 2020 – 2021 руці укомплектовано 6 вікових груп:

- 2  групи -   3 -го року життя,

- 2 групи  –  4- го року життя

- 1 група   –  5-го року життя

 -1 група  -   6-го року життя

   Контингент батьків соціально благополучний, переважають діти із сімей робітників, службовців, підприємців, не працюючих.

  Територія закладу та  розташовані на ній приміщення відповідають санітарним нормам,  загальна площа території 1117 кв.м.

   Територія закладу огорожена, доцільно розпланована та достатньо озеленена.   

   Озеленення    постійно    оновлюється  висаджуються   кущі, в квітниках –квіти.

   Кожна вікова    група   має  окремий  майданчик із зеленими насадженнями, обладнанням (лави, столики, пісочниці, альтанки). 

    Обладнання майданчиків відповідає віку дітей та надійно закріплене з урахуванням техніки безпеки. Споруди та обладнання майданчиків вчасно фарбуються, завозиться пісок . Ігрові ящики з піском закриті .Постійно проводиться підготовка території та приміщень до безпечного перебування дітей: очищення території закладу від сухоцвіту та опалого листя, обрізання дерев, скошування трави, посипання доріжок в період  ожеледиці.  Територія щоденно обстежуються на виявлення небезпечних речей, грибів, отруйних рослин, комах. Місця для прогулянок дітей протягом року відповідали санітарно-гігієнічним нормам, вимогам техніки безпеки, охорони праці.     

     Організація  освітньої діяльності закладу  дошкільного освіти в 2020- 2021 навчальному році здійснювалась відповідно до конструктивно - методичних рекомендацій «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020-2021 навчальному році» (додаток до листа МОН України від 30.07.2020 №1/9 -411) Для  програмно-методичного забезпечення освітнього процесу педагоги керувались переліком навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2020-2021 навчальному році.

     Зміст освітнього процесу планується і проводиться за вимогами нової редакції Базового компонента дошкільної освіти,  комплексної програми розвитку, навчання і виховання дітей «Дитина в дошкільні роки» , програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», розділи «Граючись зростаємо», «Чарівні фарби та талановиті пальчики». Окрім базової програми, в дошкільному закладі впроваджуються парціальні  програми , «Дитяча хореографія, автор А.С.Шевчук. «Дошкільнятам  - освіта для сталого розвитку», «STREAM –  освіта».

 

Кадрами дошкільний заклад укомплектовано   згідно штатного розпису.

  У дошкільному закладі працює  28 працівників, освітню роботу з дітьми здійснюють   15 педагоги, із них 1 – директор, 10 – вихователів, 1 -вихователь-методист, 1-практичний психолог, 1 - музичний керівник, 1 –(сумісник) керівник гуртка.  

 Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий: вища категорія – 2 ос.,  звання старший вихователь -  1 ос., вихователь-методист – 2 ос., 11 категорія - 2 ос., 1 категорія- 1ос. 

   Якість дошкільної освіти безпосередньо залежить від якості професійної діяльності педагогів. Педагоги закладу постійно підвищують свою професійну майстерність через участь в різних формах методичної роботи: семінари , семінари-практикуми, консультації, відкриті покази, конкурси, а також проходячи курсову перепідготовку в  Дніпровській академії неперервної освіти

В  цьому році  курси перепідготовку при ДАНО проходять вихователі Воронова В.В., Святець І.Л., Федорова Є.В., атестувалася  на підтвердження  вищої категорії Василевська К.М.

            Методична робота проводилась згідно річного плану і була спрямована у відповідності до приоритетных напрямків роботи педагогічного  колективу закладу на 2020- 2021 навчальний рік.:   

 - формування комунікативно-мовленнєвої та математичної компетенції дітей дошкільного віку шляхом упровадження інноваційних методик і технологій;

- організація сучасного освітнього середовища для гармонійного розвитку особистості дошкільника як гаранту готовності до Нової української школи та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини:

- забезпечення  цілеспрямованого підходу до охорони та збереження здоров’я дітей раннього та дошкільного віку шляхом створення безпечного розвивального середовища та налагодження системи роботи з безпеки життєдіяльності з батьками.

     Злагоджена, творча робота педагогічного колективу дала змогу створити в дошкільному закладі сприятливі умови для ефективної освітньої роботи.

     Було заплановано та проведено чотири педагогічні ради на яких розглядалися питання: «Шляхи реалізації освітнього процесу спрямовані на розвиток особистості». «Формування дослідницьких вмінь дошкільників», «Формування екологічно, економічно і соціально доцільної поведінки дошкільників в контексті освіти для сталого розвитку», «Компетентний дошкільник на порозі НУШ».

  Ефективному росту майстерності педагога сприяло проведення: семінару-практикум: «Освіта для сталого розвитку – новий напрям у сучасній освіті», семінару: «Соціально-моральний розвиток дітей дошкільного віку як складова життєвої компетентності», проблемного семінару: «Збереження життя і здоров’я дітей  один  із основних складових напрямків роботи дошкільного закладу».

   Переглянуті відкриті покази «Учуся бути здоровим» ( старша група). «Вода-чарівниця» з пріоритетом пошуково-дослідницької діяльності (молодша група), заняття-аналізи готовності дітей до школи: «Що я знаю, що я вмію».

Традиційним стало проведення педагогічних годин. Саме вони дають можливість своєчасно вирішувати завдання, що виникають в процесі роботи. Протягом року в тематику педагогічних годин включались опрацювання нормативно-правових документів, огляд публікацій та науково-методичної літератури.

На занятті педагогічної майстерності опрацьовано питання: «Етика спілкування в роботі з дітьми. Професійне мовлення педагога».

Протягом року в закладі проведено ряд тематичних тижнів: « Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності», «Тиждень дорожнього руху». Метою проведення цих тижнів є створення максимально безпечних умов перебування дітей в навколишньому середовищі, формування у дітей усвідомлення цінності свого життя та здоров’я, навчання способів регулювання власної поведінки в довкіллі серед людей та предметів. Також проведений  «Кольоровий тиждень».

Проведений конкурс на краще оформлення куточка пошуково-дослідницької діяльності.

Проведені святкові ранки: «Щедра осінь, мила осінь, ми тебе у гості просим», «Свято народної пісні та гри», «В гостях у ялинки», «Весну зустрічаємо», «Моя родина – України краплина»; спортивні свята: «Якщо спорт полюбиш, спритним будеш», «Веселі старти».

Педагоги дошкільного закладу прикладають багато зусиль для підготовки дітей до навчання в школі та вихованню розвиненої особистості. В комплексі з іншими навчально-виховними моментами здійснювалось: екологічне, правове, народознавче, логіко-математичне виховання., особлива увага приділялася розвитку зв’язного діалогічного мовлення, розвитку креативності дітей. В кожній групі проведені підсумкові заняття по виявленню рівня засвоєння дітьми програмових вимог. За результатами моніторингового дослідження за 2020-2021 навчальний рік спостерігається тенденція збільшення високого і достатнього рівня засвоєння програми з розвитку мовлення, логіко-математичного та природничого розвитку  на 100%. Значна увага приділялася пошуково-дослідницькій діяльності, що сприяло розвитку пізнавальних інтересів та психічних процесів у дітей, набуття знань про об’єкти та явища навколишнього світу.

 Діти молодшої групи (Вихователі Федорова Є.В., Мороз В.Г.) класифікують предмети за кольором, формою, знають і розрізняють свійських та диких тварин. У дітей сформовані поняття «багато», «мало», елементарні уявлення про природу. Малюки роблять спроби встановити елементарні причинно-наслідкові зв’язки між предметами та діями. Діти можуть розповідати віршики, але не всі  розмовляють реченнями.

   Діти середнього дошкільного віку (вихователі Авраменко С.М., Кріпак О.І.) володіють елементарними знаннями про гігієну тіла та предметного оточення. 72,5% дітей правильно вимовляють голосні та приголосні звуки ( в межах програми для цього віку). Діти знають і називають навколишні предмети, їх ознаки, тварин і їх малят. 62% дітей відповідають на запитання і самі запитують. Але переказувати казки не вміють Вживають ввічливі слова,звертаються з проханням, висловлюють подяку, вживають слова привітання, прощання. Уміють уважно слухати і розуміти зміст художніх творів, відповідати на нескладні запитання  за їх змістом, проявляють інтерес до книги.

Виявляють зацікавленість до ігор, бажання гратися. Окремі діти можуть створювати елементарний сюжет  індивідуальної гри. Із захопленням малюють, ліплять.

Діти старшого дошкільного віку (вихователі Лебедева С.Л., Андрух А.Ю.)  вміють самостійно встановлювати зв’язки між змінами об’єктів рослинного і тваринного світу та впливу на них природних факторів, набули певних екологічних знань, сформували в собі певні правила поведінки в природі, класифікують об’єкти довкілля за певною ознакою. Випускники оперують поняттями : «слово», «звук», «голосний звук», «приголосний звук», «м’який приголосний звук», «твердий приголосний звук».  Можуть виконувати частковий звуковий аналіз слова, визначати місце звуків у слові за допомогою схем та фішок;  користуватися терміном «речення»; визначати кількість слів у реченні, їхнє місце; поділяти речення на слова і складати речення з 2-4 слів. Діти ознайомлені із зошитом, орієнтуються в ньому. При малюванні, штриховці правильно тримають олівець, кульову ручку. Діти  розрізняють геометричні фігури, розв’язують задачі на додавання, віднімання, користуються знаками +, -,=.

Діти  із задоволенням займаються різними видами художньої діяльності; у малюванні, аплікації володіють уміннями та навичками необхідними для створення власних задумів.

       Педагога приділяють максимальної уваги активізації діяльності дитини, спрямованої на пізнання навколишнього світу, реалізацію її творчих задумів та мрій, формування у дітей  допитливість, ініціативність, відповідальність, креативність, навички комунікації тощо, які розвиваються та вдосконалюються в початковій школі

Вихователі, разом з батьками провели роботу над створенням відповідного розвивального середовища в кожній віковій групі, подбали про те, щоб воно було зручним, відповідало віку дітей, сприяло розвиткові природної цікавості дошкільника, забезпечувало умови для набуття навичок практичного життя, надавало малюкам свободу вибору, забезпечувало гармонійні відносини між вихователями, дітьми та навколишнім світом, налаштовувало на позитивні емоції, розвивало здібності дошкільнят, відповідно до їх нахилів та уподобань.

Адміністрація освітнього закладу дякує батькам за підтримку та покращення матеріально-технічної бази та благоустрою дошкільного закладу. Упродовж навчального року придбано:

Друкована продукція (програми, журнали, плани) – 1100  грн

Килим для музичної зали – 3620 грн

Пилосос – 1400 грн

Панель стінова (  на прачку)-4940 грн

Картридж -  450 грн

Фотоштора для сцени музичної зали «Зима» - 3680 грн

Фотоштора « Весняна казка» - 1550 грн

Заправка картриджа -  740 грн

Дезінфікуючі та миючі засоби – 2120 грн

Світильник  2 шт. -180 грн

Програма «Стрім-освіта» - 455 грн

Папір А4 –  730 грн

Саджанці – 600 грн

Сейф – 2000 грн

Праска TEFAL парою - 1100 грн

Сайт «Класна оцінка» - 325 грн

Повірка манометра 4 шт. – 600 грн

Настройка принтера та ОS – 1300 грн

Печатки – 1500 грн

Вивіска з новою назвою закладу – 500грн

Медикамент згідно з переліком   – 385 грн

Латлампи – 220 грн

Вхідні двері - 8000 грн

 

         Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною  складовою зміцнення здоров’я дітей. Організацію харчування забезпечує ТОВ «Контракт «Прод- резерв5». Харчування якісне, нарікань з боку батьків немає. Керівник та медична сестра старша закладу контролюють санітарний стан приміщення харчоблоку та приготування страв. Харчування дітей 3х-разове, що відповідає режиму роботи дошкільного закладу.

    З пільгової категорії безкоштовно харчується  4 дитини: малозабезпечені – 1, діти інваліди – 1, з сімей учасників бойових дій АТО – 2, з багатодітних сімей – 5 дітей ( сплата за харчування 50%).

Заходи які ми зробили протягом року направленні на створення комфортних умов перебування дітей в садочку , збереження здоров’я дітей, підготовку дітей до школи, да майбутнього життя в соціумі.