Новини

За рекомендацією Міністерства освіти та науки України  з метою убезпечення всіх учасників освітнього процесу в усіх закладах дошкільної освіти оголошено дистанційну форму навчання  згідно листа моН № 1/3845-22 від 02.04.2022року.  https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-rekomendaciyi-dlya-pracivnikiv-zakladiv-doshkilnoyi-osviti-na-period-diyi-voyennogo-stanu-v-ukrayini

Нормативна база

Діяльність закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану регулюються низкою нормативних документів, зокрема,Законом України
«Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»,
Листом ДСНС України від 14.06.2022 № 03-1870/162-2 "Методичні рекомендації по окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти 2 2022/2023 навчальному році"
«Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти»та листами МОН:

Рішення про відновлення діяльності та режим роботи ЗДО ухвалюють місцеві органи влади та військові адміністрації. Вони призначають комісії з обстеження закладів освіти щодо готовності до організації освітнього процесу, які мають перевірити:

• заклади освіти та прилеглі території на наявність вибухонебезпечних предметів;
  • готовність систем оповіщення, зокрема, доступності оповіщення для дітей з порушеннями зору та слуху (за потреби);
  • наявність планів евакуації та обладнаного укриття для всіх учасників освітнього процесу (із запасами води та їжі, спальних місць, засобами захисту, аптечкою тощо). Облаштування внутрішнього простору приміщень укриттів має бути комфортним, містити все необхідне обладнання для організації освітнього процесу. Також бажано облаштувати в укриттях різні ігрові осередки (куточок творчості, читання, тощо).

Під час підготовки до нового навчального року у закладах освіти потрібно провести тренування з учасниками освітнього процесу щодо опрацювання алгоритму дій у разі оголошення сигналу повітряної тривоги або іншої надзвичайної ситуації та серію тематичних занять щодо збереження життя та здоров’я й надання домедичної допомоги.