Сторінка музичного керівника

Музичний керівник КЗДО №69 ДМР - Полівець Наталя Анатоліївна

Музика в повсякденному житті країни дитинства

Музика - могутній засіб всебічного розвитку дитини, формування її духовного світу. Вона розширює її кругозор, знайомить з різноманітними явищами, збагачує почуття, викликає радісні пережевання, сприяє вихованню правильного ставлення до навколишнього світу. Залучення до музики активізує сприймання, мислення та мову, виховує високий етичний смак, розвиває музичні здібності, уяву, творчу ініціативу, всебічно впливає на її розвиток. Ввести дитину в чарівний світ музики, розвиваючи її музичні і творчі здібності покликані музичні керівники дошкільних закладів.

Але важливо не тільки на музичних заняттях, а й у повсякденному житті створювати умови для розвитку музичних нахилів, інтересів, здібностей дітей. В іграх, на прогулянках, під час самостійної художньої діяльності діти за власною ініциативою можуть співати пісні, водити хороводи, слухати грамзапис музичних творів для дошкільників, підбирати найпростіші мелодії на дитячих інструментах.

Музичне виховання і розвиток дошкільників здійснюється на заняттях і в повсякденному житті.

На відміну від самостійної музичної діяльності, яка виникає за ініціативою самих дітей, введення музики в повсякденне життя визначається музичним керівником, який використовує різноманітніі твори, як на заняттях з музики, так і на інших занняттях (ранкова гімнастика, фізкультура, на прогулянках, в години розваг).

Музичний репертуар підбирається так, щоб життя дитини стало яскравим і різноманітним, щоб в подальшому житті вона змогла й самостійно застосовувати знання, здобуті в процесі навчання і в наслідок пізнання навколишнього світу.