Правила прийому

Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником на підставі:

- заяви батьків або осіб, які їх замінюють;

- медичної довідки про стан здоров'я дитини;

- свідоцтва про народження дитини.

Під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу, керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

Групи у дошкільному навчальному закладі комплектуються за віковими (одновіковими, різновіковими) ознаками.

За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (90 днів).

Обираємо дитячий садок

До дитячого садка малюків зазвичай віддають після 2-х років. Якщо сім'я має можливість, мама залишається вдома з крихіткою весь відведений державою час – до 3-х років. Найважливішим завданням є підготовка малюка до цього важливого етапу та його поступова адаптація.

Перші два-три роки батькам буде важко. Малюкам потрібен час, аби звикнути до нових реалій. Варто згадати себе в новому колективі – чи то через зміну місця роботи, чи під час вступу до навчального закладу. Батькам потрібно ретельніше стежити в цей час за своєю поведінкою та не реагувати на крихітні негаразди й маленькі неприємності. Дратівливість наразі зайва. Варто також згадат сімейні ігри, запросити друзів, переглянути разом цікавий мільтфільм, сходити на пікнік або просто прогулятися парком. Нехай крихітка відволікається.

Коливання настрою та підвищена вразливість притаманні діточкам перший тиждень. У вирівнюванні ситуації батькам допоможуть нехитрі рекомендації.

1.    Варто заздалегідь познайомитися з виховатилем і за можливості почати приводити дитину на прогулянку до садочка навесні чи влітку, якщо батьки планують йти до групи з вересня.

2.    Треба збільшувати тривалість перебування серед дітлахів поступово.

3.    Слід починати залишати малечу на кілька годин до повної комплектації групи.

4. Визначитись, як довго потрібно дитинці подовжувати перебування в групі, можна з виховатилем чи практичним психологом. Батькам треба орієнтуватись за ситуацією, зважаючи на поведінку дитини. Дуже скоро малюк налаштується на навчання, сконцентрується, стане уважним і приязним до нових друзів.

5. Варто встановити вдома чітку систему ранкових зборів.

6. Потрібно намагатись вкладати малюків спати у відповідний і щодня однаковий час.

7.  Якщо маля носить із собою до садочка іграшки – складіть улюбленців звечора.

8. Спробуйте гуляти перед сном. Малюк спатиме краще, подихавши свіжим повітрям. До того ж це чудова можливість проводити час разом і спілкуватись. Тільки не слід грати в надмірно рухливі ігри – нехай янголятко налаштовується на відпочинок.

9.    Не треба   забувати, що від перенавантаження (як фізичного, так і психологічного) дитятко може навіть захворіти. Тому, спілкуючись із крихіткою, батьки мають вживати тільки лагідні слова з прижмною інтонацією.

Взагалі сам термін адаптація (із лат. adapto) означає процес пристосування до змінних умов зовнішього середовища. І кваліфіковані психологи можуть розповісти багато цікавого про фази адаптаційного періоду діточок та їхні різноманітні ступені. Та задля вирішення вищеокреслених питань не обов'язково володіти повною інформацією.